- zespół

Paweł Dmowski

Associate

Associate 

Ekspert danych osobowych, nowych technologii oraz sporów gospodarczych. Członek zespołu praktyki regulacyjnej w Gawroński & Partners.

Paweł specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym oraz handlowym. Zajmuje się obsługą spółek kapitałowych, fundacji i stowarzyszeń, fuzjami oraz reprezentuje klientów w sporach gospodarczych. Zajmuje się prawem nowych technologii, w szczególności kontraktami cloud computingowymi oraz zagadnieniami związanymi z outsourcingiem bankowych w obszarze IT.

W ramach praktyki regulacyjnej, jego doradztwo koncentruje się przede wszystkim na AML IV oraz RODO. W szczególności Paweł pracował przy jednym z największych wdrożeń RODO w kraju, doradzając kilkudziesięciu spółkom z grupy kapitałowej. Pracował przy wdrażaniu IV Dyrektywy AML w instytucjach finansowych, w tym bankach i funduszach inwestycyjnych.

Paweł Dmowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie (2013 r.) oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na Wydziale Zarządzania Projektami (2014 r.).

W wolnej chwili Paweł uprawia pływanie, kolarstwo i bieganie. Startuje w zawodach triathlonowych serii Ironman w Polsce i za granicą.

Jest aplikantem radcowskim w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Języki:

polski
angielski