- zespół

Ireneusz Piecuch

Partner

Radca prawny z blisko trzydziestoletnim stażem w obszarze nowych technologii, w szczególności outsourcingu, cloud computingu, cyberbezpieczeństwa, własności intelektualnej i prawa spółek.

Mec. Piecuch zaczynał swoją karierę jak wspólnik w kancelarii Łaszczuk & Partners a następnie, aż do roku 2006 związany był z firmą IBM, między innymi jako szef działu prawnego w Polsce, lider regionalnego zespołu CEE w Wiedniu, wiceprezes IBM Polska ds. Operacyjnych.

W latach 2006-2009 związany z Grupą Telekomunikacja Polska (obecnie Orange), gdzie początkowo odpowiadał za dział prawny, regulacyjny, administrację, bezpieczeństwo a także sprzedaż hurtową. Następnie członek Zarządu odpowiedzialny za rozwój biznesu oraz strategię Grupy.

W latach 2010-2013 oraz 2016-2018 partner w CMS McKenna – jednej z największych kancelarii międzynarodowych, lider praktyki TMT w CEE oraz co-leader globalnej praktyki telekomowej.

W latach 2013-2015 wiceprezes spółki Poczta Polska S.A. odpowiedzialny za IT, obrót międzynarodowy oraz strategię.

W swojej praktyce, Irek łączy wiedzę prawną z doświadczeniami kierownika krajowego lub regionalnego departamentu prawnego, zewnętrznego doradcy, oraz członka zarządu. Jego doświadczenie obejmuje udział w projektach technologicznych w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu (projekty integracyjne i outsourcingowe), projektach przejęć oraz wydzielania części przedsiębiorstwa w skali kraju jak i regionu, skomplikowanych projektach telekomunikacyjnych (jak połączenie sieci mobilnych dwóch operatorów telekomunikacyjnych). Irek doradza także w kwestiach tworzenia i zarządzania procesami zapewniającymi zgodność działania przedsiębiorstwa z zewnętrznym środowiskiem regulacyjnym (compliance).

Mec. Piecuch jest aktualnie doradcą Prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (w latach 2016-2017 był Prezesem Izby) oraz doradcą największej w Polsce organizacji reprezentującej pracodawców – Pracodawcy RP. Ponadto jest członkiem Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej Kolegium Prawa przy Akademii im.Leona Koźmińskiego oraz członkiem Rady Powierniczej tej uczelni.

Irek jest aktywnym uczestnikiem konferencji i dyskusji panelowych, szczególnie w obszarze transformacji cyfrowej i cyberbezpieczeństwa oraz publikuje swoje artykuły i felietony w Rzeczpospolitej oraz na portalach dyskusja.biz, cyberdefence24.pl, telko.in oraz itwiz.pl.

 

ireneusz.piecuch@gppartners.pl

https://www.linkedin.com/in/irekPiecuch/
twitter: @irekPiecuch

 

Języki
Polski
Angielski