Doradztwo w obszarze IT, to jeden z podstawowych obszarów praktyki prawnej GP Partners. Należymy do wiodących praktyk prawnych w tym obszarze w Polsce. Doradzamy zarówno w zagadnieniach publicznoprawnych, jak i prywatnoprawnych. Pomagamy w sporządzaniu i negocjowanie umów IT – na zakup oprogramowania, wdrożeniowych, utrzymaniowych, chmurowych, a także w sporach IT, na każdym ich etapie, gdyby cokolwiek w projekcie poszło nie tak.

Za rozwojem technologii podąża również rozwój regulacji prawnych. GP Partners zapewnia zgodność z przepisami i obsługę prawną wszelkiego rodzaju przedsięwzięć technologicznych.

Unikatowa umiejętność patrzenia na sprawy naszych Klientów równocześnie z perspektywy prawnej i biznesowej gwarantuje, że nasze doradztwo technologiczne będzie dopasowane do sytuacji i bieżących potrzeb Klientów. Naszych prawników cechuje podejście biznesowe. Umiejętność jasnego, a zarazem kompleksowego przedstawienia ryzyk i korzyści idących za poszczególnymi działaniami sprawia, że Klienci szczególnie doceniają jakość i wartość naszego doradztwa.

Prawnicy od umów IT i innych zagadnień technologicznych

Doradzamy we wszelkich sprawach ery cyfrowej i czwartej rewolucji przemysłowej, w tym w szczególności w obszarach:

 • informatyki, m.in. przy negocjowaniu, przygotowaniu oraz opiniowaniu kontraktów IT, projektach wdrożeniowych w metodyce waterfall i agile, zarządzaniu licencjami, a także opiniowaniu zgodności i optymalnej konfiguracji różnego rodzaju rozwiązań informatycznych,

 • e-commerce i prawa Internetu,

 • cyberbezpieczeństwa,

 • ochrony danych i big data,

 • sztucznej inteligencji,

 • chmur obliczeniowych (cloud computingu) i zagadnieniach prawnych ich bezpiecznego wykorzystania w każdej z dostępnych form (Iaas, Paas czy SaaS).

Nasi prawnicy byli doradcami Komisji Europejskiej i unijnych regulatorów ochrony danych osobowych (Grupy Roboczej Art. 29), a także odpowiadali za projekty o wartości wielu milionów i miliardów złotych, w tym za największe w Polsce wdrożenie informatyczne w sektorze finansowym. Na bieżąco śledzimy wytyczne i rekomendacje, wydawane przez polskie i międzynarodowe organizacje, dzięki czemu zawsze posiadamy najbardziej aktualną wiedzę z obszaru technologii, a umowy IT nie mają przed nami tajemnic.

Prawnicy od sporów IT

Według niektórych statystyk nawet 2/3 projektów technologicznych kończy się częściowym lub całkowitym niepowodzeniem. Udział wykwalifikowanie prawnika specjalizującego się w umowach i zagadnieniach IT na etapie negocjacji i zawarcia umowy pozwala zabezpieczyć interesy stron, a dobrze sporządzona umowa niejednokrotnie pomogła uniknąć eskalacji i faktycznego wybuchu sporu.

Żadnemu z naszych Klientów takich sytuacji nie życzymy, ale jeśli dojdzie już do sporu, rola prawnika biegłego w zagadnieniach IT na każdym etapie tego sporu może okazać się nieoceniona. Skuteczne negocjacje kryzysowe mogą powstrzymać eskalację konfliktu, formalne lub nieformalne mediacje zapobiec postępowaniu spornemu, wreszcie właściwe przygotowanie i strategia procesowa, zapewnić korzystny wyrok. Prawnicy GP Partners posiadają szerokie doświadczenie w sporach z obszaru projektów i umów IT, w tym:

 • obsługiwaliśmy spory na wszystkich etapach, od szczegółowej analizy projektu w celu kompleksowego przygotowania się do postępowania, oraz negocjacji i mediacji przedprocesowych, przez reprezentowanie Klienta na każdym etapie sprawy postępowania sądowego, po wykonanie wyroku,

 • reprezentowaliśmy naszych Klientów w sporach toczących się przed sądami powszechnymi oraz trybunałami arbitrażowymi,

 • występowaliśmy w sporach pomiędzy podmiotami prywatnymi oraz w takich, w których zamawiającymi były podmioty publiczne,

 • obsługiwaliśmy Klientów polskich oraz międzynarodowe korporacje,

 • braliśmy udział w sporach o wartości od kilkuset tysięcy do kilkuset milionów złotych.

Nasze wielowymiarowe doświadczenie gwarantuje, że w optymalny i najkorzystniejszy dla Klienta sposób poprowadzimy spór z obszaru IT.

—kontakt

GP Partners
Gawroński, Biernatowski Sp.K.

T: +48 22 243 49 53

E: info@gppartners.pl

Al. Jana Pawła II 12

00-124 Warszawa

Newsletter

Nasz newsletter to stałe źródło bieżących informacji z zakresu technologii, regulacji, sporów i prawa. 

Obsługa prawna – GP Partners
Ilustracja do „Cyberiady” Stanisława Lema, Daniel Mróz ©za zgodą Łucji Mróz-Raynoch