Specjalizacje

Zamówienia publiczne

Doświadczenie

Zamówienia publiczne, cywilne procedury zamówieniowe, postępowania dotyczące finansowania unijnego, partnerstwo publiczno-prywatne, pomoc publiczna, prawo pracy, nieruchomości, umowy.

Bio

Jacek Liput jest radcą prawnym z dwudziestoletnim doświadczeniem w prawie przetargowym, w tym przede wszystkim prawie zamówień publicznych, zamówieniach sektora obronności i bezpieczeństwa, przetargach cywilnych, przetargach technologicznych oraz postępowaniach finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Jacek zajmuje się również partnerstwem publiczno-prywatnym, pomocą publiczną, prawem pracy a także – szerzej – prawem gospodarczym, cywilnym i handlowym.

Przed podjęciem współpracy z GP Partners Jacek współpracował przez dziesięć lat z międzynarodową kancelarią prawną CMS, a następnie w globalnej firmie telekomunikacyjnej na stanowisku jako Senior Legal Counsel.

Wybrane projekty

  • Kompleksowe doradztwo prawne i reprezentacja zagranicznego dostawcy statków powietrznych (wykonawca) w ramach przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii prowadzonego przez Inspektorat Uzbrojenia MON (wartość przetargu ok. 12 mld złotych)

  • Doradztwo prawne na rzecz globalnej spółki z sektora ICT (wykonawca) w przetargu na budowę infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych zarządzanych przez PKP PLK – w tym reprezentacja w ramachpostępowań przed KIO (wartość przetargu to kilka miliardów złotych)

  • Kompleksowe doradztwo prawne na rzecz zagranicznej spółki poszukującej gazu łupkowego w Polsce (zamawiający) w zakresie stosowania prawa zamówień publicznych oraz prowadzenia kilku przetargów jednocześnie w ramach prac poszukiwawczych na kilku obszarach koncesyjnych.
  • Doradztwo prawne na rzecz polskiej spółki energetycznej (zamawiający) w zakresie postępowań przetargowych dotyczących budowy nowych bloków energetycznych.

Edukacja

Absolwent prawa na Wydziale Prawa
i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; ukończył kurs „Diploma in an introduction to English law and the law of the European Union” prowadzony przez University of Cambridge we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

 

Organizacje

  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie
  •    Polskie Stowarzyszenie Zamówień Publicznych

 

Języki

  •   Polski
  • Angielski

—kontakt

GP Partners
Gawroński, Biernatowski Sp.K.

T: +48 22 243 49 53

E: info@gppartners.pl

ul. Emilii Plater 28

00-688 Warszawa

Newsletter

Nasz newsletter to stałe źródło bieżących informacji z zakresu technologii, regulacji, sporów i prawa. 

Obsługa prawna – GP Partners
Ilustracja do „Cyberiady” Stanisława Lema, Daniel Mróz ©za zgodą Łucji Mróz-Raynoch