Kariera

Gdzie prawo
spotyka technologię

Dlaczego warto związać swoją karierę z Gawroński & Partners i jak to zrobić?

Dlaczego?

Gawroński & Partners jest kancelarią wyspecjalizowaną w technologii, sporach i regulacjach.

Budujemy swoją praktykę na doświadczeniu i reputacji partnerów kancelarii. Staramy się realizować wizję nowoczesnej kancelarii tak w sposobie doradztwa jak i w tym, jak kształtujemy relacje wewnętrzne w naszym zespole.

Nasi młodsi koledzy wskazują jako zaletę, że partnerzy kancelarii posiadają głęboką praktyczną wiedzę z obszarów specjalistycznych takich jak na przykład IT, cyberbezpieczeństwo, cloud computing, e-commerce, ochrona danych, przeciwdziałanie praniu pieniędzy, prawo bankowe, regulacje finansowe, giełda, kryptowaluty, prawo karne gospodarcze, zarządzanie sytuacjami kryzysowymi.

Realizujemy model pracy 1:1 czyli bezpośrednią współpracę „junior : partner”. Model ten zaczerpnęliśmy nie z Gwiezdnych Wojen ale od Slaughter & May, jednej z najbardziej reputowanych kancelarii na świecie. Model 1/1 umożliwia szybki rozwój kompetencji członków zespołu zapewniając równocześnie jakość doradztwa i zarządzanie ryzykiem. W GP nawet młodsi prawnicy szybko wchodzą w bezpośredni kontakt z klientem. Jest to możliwe dzięki zaufaniu wypracowanemu pomiędzy klientami i partnerami kancelarii oraz zasadzie odpowiedzialności partnerów przed klientem.

Współpracując, rozdzielamy sferę spraw służbowych od niesłużbowych. Pozwala to utrzymać atmosferę kolegialną (tak zwana „luźna atmosfera”). Wdrożyliśmy też kulturę akceptacji błędu …czasem z bólem i …nie w nieskończoność, ale jednak.

Aktualnie GP jest silnie zmaskulinizowana. Jednak nie wynika to z polityki kancelarii lecz z przypadku i zmiany trendu. Dwa lata wcześniej większość członków zespołu stanowiły kobiety. Zachęcamy prawniczki do aplikowania do nas, aby przywrócić równowagę zespołu.

Pracując w GP uczestniczy się w ekscytujących sprawach, stanowiących wyzwanie intelektualne i organizacyjne. Prowadzimy sprawy o wartości przekraczającej miliard złotych a rzadko poniżej miliona złotych. Przeciwnie do kancelarii sieciowych, jako niezależna kancelaria nie jesteśmy „wykonfliktowani” – czyli możemy prowadzić ciekawe spory przeciwko globalnym firmom. Zapewniamy skuteczne zarządzanie kryzysowe projektami (żartobliwie, wzorem naszym jest Mr Wolf z Pulp Fiction). Wspieramy klientów w podejmowaniu decyzji biznesowych. W naszej działalności nie brakuje adrenaliny. Natomiast brakuje czasu. Dwie wartości najważniejsze dla nas w pracy prawnika to szybkość reakcji i komunikacja. Optymalizacja komunikacji (zaczynając od uzwięźlenia) zajmuje czas. Czas jest jednak dla klientów najważniejszy.

Najlepszą metodą, aby się czegoś nauczyć, jest zacząć tego uczyć kogoś. W GP szybko można stać się współautorem książki, można prowadzić prezentacje lub zostać wykładowcą studiów podyplomowych. Każdy z partnerów zredagował książkę prawniczą po tym jak dołączył do kancelarii. Nasz „RODO. Przewodnik ze wzorami” to prawniczy bestseller sprzedany w ponad piętnastu tysiącach egzemplarzy.

Jak?

Partner: „Proszę scharakteryzować instytucję odstąpienia w Kodeksie cywilnym.”

Kandydat: „Nie widzę sensu zadawać mi pytań merytorycznych podczas tej rozmowy.”

Partner: „To ja nie widzę sensu kontynuować tej rozmowy.”

Następnie na gowork.pl pojawia się opinia o tym, że „Mecenasowi brak jednej klepki.” Chcemy oszczędzać sobie nawzajem takich doświadczeń.

Zależy nam na osobach, które znają przepisy. W szczególności Kodeks cywilny i Kodeks spółek handlowych. Następnie kodeksy postępowania (cywilnego, administracyjnego i karnego). Zależy nam jednak przede wszystkim na osobach, które dysponują zdolnością do szybkiego uczenia się i nie posiadają ograniczeń psychicznych przed uczeniem się tego, czego jeszcze nie znają. Takie osoby nauczymy zarówno komunikacji jak i zastosowania prawa i informowania klientów o tym, co jest ważne dla nich. 

Dlatego budujemy na nowo swój proces rekrutacyjny. Chcemy włączyć do niego, na zasadzie dobrowolności, zwinne testy (np. umiejętności kognitywnych i językowych, szybkości pisania, osobowościowe, może nawet …prawnicze), a także wykorzystać narzędzia online (oczywiście zgodnie z RODO). Będziemy tu informować o postępach tworzenia naszego procesu rekrutacyjnego.

Jeśli są Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy z Gawroński & Partners, mogą Państwo składać do nas cv w każdej chwili. nie czekając aż powstanie ten nowy model rekrutacji. Można wysyłać zgłoszenia na ogólny email kontaktowy. Można też wysyłać cv bezpośrednio do partnerów na LinkedIn. 

Nasza kancelaria rośnie organicznie. Zachęcamy do rośnięcia razem z nią.

Podpowiedzi

W cv zwracamy uwagę między innymi na: 

1) Literówki. 1. Literówki niestety same przykuwają uwagę. 2. Cechą dobrego prawnika jest dbałość o szczegóły (attention to detail). 3. W krótkim dokumencie drobiazgi ważą. 4. Bo Klienci zwracają uwagę na literówki (i to jest najważniejsza przyczyna)

2) Strukturę cv. Czy kandydat/ka/non-binary potrafi strukturyzować dokumenty (zwięzłość, komunikatywność, umiejętność edycji dokumentów)

3) informacje dodatkowe: aktywność dodatkową, oceny, informację o zajętych miejscach, zainteresowania prawnicze i pozaprawnicze

4) Opis prowadzonych spraw i projektów (dot. osób z doświadczeniem). 

Można nam przysyłać cv po angielsku.

—kontakt

Gawroński & Partners

T: +48 22 243 49 53

E: info@gppartners.pl

Al. Jana Pawła II 12

00-124 Warszawa

Newsletter

Nasz newsletter to stałe źródło bieżących informacji z zakresu technologii, regulacji, sporów i prawa. 

Ilustracja do „Cyberiady” Stanisława Lema, Daniel Mróz ©za zgodą Łucji Mróz-Raynoch
Ilustracja do „Cyberiady” Stanisława Lema, Daniel Mróz ©za zgodą Łucji Mróz-Raynoch