Cyberiada

Where law meets technology

 

 

 

 

 

 

„Właściwie niewiele mam czasu – mówi Trurl – najwyżej mogę zostać u was na jakiś czas konsultantem. Chcecie?”
„Była to, moi kochani, sprawa dość prosta; kiedy orzeczenie pierwsze przyjął i w książce podpisał, to już wsiąkł. Zastosowałem specjalną maszynę na wielkie Be; albowiem jak Kosmos Kosmosem, nikt nie dał jej jeszcze rady!”

WYPRAWA PIĄTA A, czyli KONSULTACJA TRURLA
— Stanisław Lem, "Cyberiada"

Jesteśmy prawnikami logiki, algorytmów i wzorców.

Gawroński & Partners opiera swoją graficzną identyfikację korporacyjną o twórczość Daniela Mroza, genialnego grafika i ilustratora, który zilustrował między innymi „Cyberiadę” – ikoniczne dzieło innego geniusza – pisarza Stanisława Lema, ale także dzieła innych wspaniałych polskich pisarzy, w tym Sławomira Mrożka, Ludwika Jerzego Kerna, Stanisława Jerzego Leca.

Ilustracje Daniela Mroza do Cyberiady Stanisława Lema stanowią podstawowe motywy graficzne na naszych stronach WWW i innych materiałach. Z czasem, w miarę wzrostu naszych możliwości organizacyjnych, mamy nadzieję wykorzystać więcej grafik Daniela Mroza i w ten sposób promować jego twórczość. Osoby i organizacje zainteresowane współpracą przy tym dziele zapraszamy do kontaktu.

„Cyberiada” to cykl opowiadań Stanisława Lema osadzony w świecie robotów. Po raz pierwszy został wydany pod tym tytułem w roku 1965 nakładem Wydawnictwa Literackiego. Trurl i Klapaucjusz to dwóch głównych bohaterów opowiadań Lema. Są oni robotami i genialnymi inżynierami zwanymi konstruktorami. Przedstawiony przez Lema świat 50 lat temu pewnie wydawał się czytelnikowi zupełnie nieprawdopodobny, fantastyczny, oderwany od rzeczywistości. Dzisiaj świat zbudowany przez Lema jest coraz bliżej nas, a sam autor nie jest już odbierany jako fantasta – szaleniec, a raczej wizjoner i mistrz.

Żyjemy w coraz bardziej cyfrowym świecie a my doradzamy jak się w tej cyfrowej transformacji poruszać zgodnie z prawem. Od prawników wymaga się obecnie sprawności takiej jak od robotów, bo wiedza i inteligencja ma być „oczywista”. Czy można się więc dziwić, że odwołujemy się do Wielkich Konstruktorów –Trurla i Klapaucjusza?

Od ponad czterdziestu lat pasjonujemy się fantastyką naukową. Obserwujemy, często z obawą, jak fantastyka zmienia się w rzeczywistość. Spotkanie wizjonerstwa i dowcipu Stanisława Lema z wyobraźnią Daniela Mroza dało światu ilustracje do Cyberiady. Zaszczytem dla nas jest, że dzięki Pani Łucji Mróz-Raynoch – córce Daniela Mroza, możemy korzystać z tych grafik do wyrażania siebie.

—kontakt

GP Partners
Gawroński, Biernatowski Sp.K.

T: +48 22 243 49 53

E: info@gppartners.pl

Al. Jana Pawła II 12

00-124 Warszawa

Newsletter

Nasz newsletter to stałe źródło bieżących informacji z zakresu technologii, regulacji, sporów i prawa. 

Obsługa prawna – GP Partners
Ilustracja do „Cyberiady” Stanisława Lema, Daniel Mróz ©za zgodą Łucji Mróz-Raynoch